این سوال،سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد.اگر دنبال جواب آن میگردید این مطلب میتواند کمکتان کند.همه ی ما میدانیم که موز میوه ی پرطرفداری است و کسانی که آن را میخورند بیش از افرادی هستند که آن را دوست ندارند و آمار جهانی نیز آن را ثبت کرده است.موز میوه‌ای سرشار از پتاسیم، ویتامین C، ویتامین B6، منیزیم، فیبر و همچنین چربی است‌. هنگام کاهش وزن خیلی‌ از افراد از مصرف این میوه خودداری می‌کنند، زیرا  احساس می‌کنند که موز چاق‌ کننده است.

خاصیت چاق کنندگی موز

 

اما موز واقعا چاق مان می کند؟

موز حاوی 105 کالری و مقدار مشخصی از چربی و ساکاروزاست ، با این‌ حال، مقدار چربی و ساکاروز در آن نمی تواند باعث افزایش شدید وزن ‌شود، مگر این که به طور افراطی مصرف شود. موز در مقایسه با سایر میوه‌ها مانند پرتقال یا سیب دارای مقدار بیشتری ساکاروز و چربی است. اما تا زمانی که در مصرف موز افراط نشود، در مورد افزایش وزن جای نگرانی وجود ندارد.

 

آیا موز میوه سالمی است؟

همان‌طور که ذکر شد موز سرشار از مواد مغذی است و ویتامین‌های مختلفی دارد، بنابراین، میوه بسیار سالم با خواص درمانی متعددی است.  نتایج مطالعات ثابت کرده است که ویتامین B6 و پتاسیم در این میوه  می‌تواند میزان انرژی بدن را افزایش دهد و همچنین افسردگی را درمان کند.
علاوه بر این، موز سرشار از فیبراست که می‌تواند یبوست را کاهش دهد.
 ویتامین C در آن  سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. بنابراین، به ‌طورکلی موز میوه ای بسیار سالم است!