ناظر پخش برنامه دورهمی اخراج شده

مدتی است که برنامه بسیار پرطرفدار دورهمی با مجری گری مجری محبوب و توانا مهران مدیری اجرا می شود از ابتدای آغاز پخش برنامه دورهمی، انتقادات زیادی بر قسمتهای مختلف این برنامه شکل گرفته است از اولین واکنش های تند به برنامه دورهمی می توان به تراشیدن سر میهمانان اشاره کرد که در نوع خود بسیار کار جدیدی بود گرچه عده ای معتقد بودند که با این کار جایگاه و منزلت میهمان خدشه دار می شود اما بتازگی نمایندگان اهل سنت ممجلس شورای اسلامی به انچه توهین به بزرگان اهل سنت بوده از برنامه دورهمی و مهران مدیری شکایت کرده اند.

اخراج مجری و ناظ پخش دورهمی

در اعتراض نمایندگان اهل سنت مجلس به برنامه دورهمی و توهین به طلحه و زبیر، ناظر پخش برنامه دورهمی اخراج شده و به مهران مدیری نیز اخطار داده شده است بی شک مهران مدیری از گفته خود در مورد طلحه و زبیر هیچگونه قصد توهینی نداشته است اما ممکن است بدون انکه متوجه کار خود باشد به جایگاه این دوبرادر صدر اسلام توهین کرده باشد.

در برنامه هفته گذشته دورهمی, صحبت های مهران مدیری باعث رنجش هموطنان اهل سنت شده بود که این امر با واکنش نمایندگان اهل سنت همراه شد.

تذکر صداوسیما به عوامل دورهمی

محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی، تشکر مجمع نمایندگان اهل سنت مجلس را از سازمان صدا و سیما به خاطر برخورد با عوامل توهین به اهل سنت در یکی از برنامه های شبکه نسیم اعلام کرد.
وی گفت: اخراج ناظر پخش و تذکر به مجری و تهیه کننده این برنامه نشان از نگاه منطقی صدا و سیما به مسائل کشور دارد.

در جلسه علنی گذشته مجلس، مجمع نمایندگان اهل سنت مجلس نسبت به این واقعه به صدا و سیما تذکر داده بودند.
عثمانی در ادامه با بیان اینکه همچنان وام های نجومی به نورچشمی ها پرداخت می شود، اظهارداشت: این در حالی است که جوانان ما هنوز لنگ ۴-۵ میلیون تومان وام برای اشتغال هستند.
چیزی که معلوم است اینست که از این پس مهران مدیری در برنامه دورهمی بسیار بیشتر باید مراقب گفته های خود باشد چراکه حساسیت بر روی برنامه محبوب وی بالا گرفته و زیر ذره بین نگاه مسئولین قرار دارد.

گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : mehrnews.com