طبق بررسی های انجام شده عمل جراحی زیبایی در ایران در دنیا بی رقیب است . سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار عمل جراحی بینی در ایران انجام شد و حالا عمل های زیبایی دیگری نیز از قبیل گوش الاغی ، چشم گربه ای نیز به آن اضافه شده است . شاید تا کنون فکر می کردید این مدل ها شوخی شبکه های اجتماعی باشد اما متاسفانه واقعیت دارد . در ادامه جوانب مختلف عمل چشم گربه ای را مورد بررسی قرار می دهیم .


چشم گربه ای


جراحی چشم گربه ای

در مطبی که ما تماس گرفتیم گربه‌ای کردن چشم‌ها ۱۲ میلیون تومان آب می‌خورد. منشی مطب تاکید می‌کند این عمل فقط مختص خانم‌ها نیست و آقایان هم می‌توانند از این خدمات استفاده کنند. در مورد شیوه انجام عمل توضیح می‌دهند: در این عمل چشم و دم ابرو‌ها به بالا کشیده می‌شود. مدت زمان جراحی حدود ۳ ساعت است و بلافاصله بعد از عمل بیمار مرخص می‌شود.


در پاسخ به نگرانی ما در مورد عوارض این جراحی هم می‌گویند: در این عمل نیازی به بیهوشی نیست و تحت بی‌حسی موضعی با تزریق داروهای آرامبخش انجام می‌شود. بخیه‌ها هم یک هفته بعد از عمل کشیده می‌شوند. عوارضی هم جز اندکی جای زخم پای چشم و کبودی که به مرور زمان برطرف می‌شود وجود ندارد.» در پایان هم دوستانه به ما اطمینان خاطر می‌دهد که ماندگاری این جراحی دائمی است و نیاز به تکرار آن نیست. این خانم منشی، به مانند یه فروشنده حرفه ای که می خواهد خدمت یا کالای خود را به هرقیمت ممکن به مشتری بفروشد، مارا ترقیب به انجام چنین عمل بدون ضروریتی می کند.

حتی یکبار هم در مورد اینکه انجام این عمل جراحی، هیچ ضرورتی نداشته و افراد تنها بخاطر کمی تغییر وضعیت ظاهری ، میلیون ها تومان هزینه کرده و تا اخر عمر عوارض و مشکلات این جراحی را تحمل می کنند، سخن نمی گوید.


دکتر اصغر اسماعیل‌زاده، متخصص جراحی پلاستیک در مورد رواج یافتن این نوع عمل می‌گوید: گمان نمی‌کنم افرادی که به مراجعان چنین خدماتی ارائه می‌دهند متخصص جراحی پلاستیک باشند. این‌ها افرادی هستند که از رشته‌های دیگر با انگیزه کسب درآمد بیشتر به این کار روی می‌آورند.  او در پاسخ به این سوال که آیا خود شما تاکنون مراجعانی داشته اید که درخواست این جراحی را داشته باشند توضیح می‌دهد: " بعضی از مردم تحت تاثیر تبلیغات ماهواره‌ای و اینترنتی ممکن است مراجعه کنند و درخواست چنین عملی داشته باشند. از من شخصا اگر چنین درخواستی شود، نه تنها مراجعان را تشویق نمی‌کنم، بلکه با تمسخر با آن‌ها برخورد می‌کنم. هرچند بعضی پزشکان ممکن است با انگیزه کسب درآمد این کار را انجام دهند و البته مطمئن باشید بیمار هم به چیزی که در ذهنش داشته نمی‌رسد. " انجام چنین جراحی هایی بیشتر در کشورهای جهان سوم و بخاطر پایین بودن سطح سواد و فرهنگ اجتماعی افراد صورت می پذیرد و الا ظاهر خدادادی که مشکل زیبایی و سلامتی نداشته باشد، نیاز به انجام چنین عمل هایی ندارد. اینگونه افراد منکر نعمت خداوند بوده و بجای شکر داده های پروردگار، سعی در تغییر انها دارند.


برای عضویت در داغ ترین و جدیدترین مطالب تفریحی و سرگرمی روز بر روی عکس زیر کلیک کنید .


کلاه فرنگی