ممبر تلگرام


امروزه و با گسترش پیام رسان تلگرام در کشورمان بازار کسب و کار در این پیام رسان قدرتمند بسیار داغ بوده و افراد برای اینکه سهم بیشتری از این درامد را از آن خود کنند اقدام به خرید اعضاء (ممبر ) از سایتهای مختلف می کنند. متاسفانه بسیاری از افراد و سایتهایی که اقدام به فروش ممبر می کنند، ممبر فیک را تقلبی را به عنوان ممبر واقعی به افراد می فروشند که این کار هیچگونه منفعتی برای صاحب کانال ندارد چراکه اصولا ممبر فیک هیچ فعالیتی در کانال نمی تواند داشته باشد. بی شک بهترین روش افزایش ممبر کانال تلگرام، تبلیغ در سایر کانالها با عنوان خود کانال می باشد.

در ادامه به بررسی چند نمونه از معرفوترین سایتهایی که اقدام به فروش ممبر تلگرام می کنند می پردازیم

خرید و فروش ممبر کانال تلگرام

اصولا خرید ممبر فیک از سمت مدیران کانالهای تلگرامی  تنها بخاطر این است که نشان دهند تعداد اعضاء کانال انها زیاد است اما در حقیقت این کار باعث تخریب کانال و زحمات مدیر ان خواهد شد.فیک ممبر در کانال‌های تلگرامی شاید برای افرادی که سودای کسب و کار پر سود دارند خوشایند باشد اما برای اعضای واقعی فریبی بیش نیست. کسب درآمد از کانالهایی ممکن است که ممبر واقعی و ارزشمندی داشته باشند.

به گزارش گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان و به نقل از مجله دقدقه؛ از هر سو بنگریم بازاریابی امری پرسود است و درآمد آن قابل توجه بوده لذا در فضای کنونی موجود در شبکه های اجتماعی تبادل عضو و افزایش آن برای رسیدن به فروش بیشتر نیز به امری بدیهی بدل شده و روز به روز بر سرعت و متقاضیانش افزوده می شود. افرادی که در ابتدا با هزینه های اندک پیشنهاد افزایش عضو را به گروه های متقاضی می دهند و در سر سودای سودهای کلان دارند.


برخی معتقدند همیشه شلوغی یک فروشگاه و محل عرضه محصول یا خدماتی برای مردم نشانگر کیفیت، جذابیت، محبوبیت و بسیاری صفات دیگر شخصی است که افراد برای خود در ذهن دارند، این شلوغی و جذب مشتری برای فروش بیشتر محصول این روزها از دنیای واقعی به دنیای مجازی هم سرایت کرده به گونه ای که بسیاری از صاحبان کانال های فروش محصول یا ارائه خدمات در صدد هستند تا کانال خود با بالا بردن عدد نشانگر اعضا، پر طرفدار نشان دهند، حتی اگر این اعضای جعلی باشند.

سودای کسب و کاری پر سود که محقق نمی شود/ اعضای جعلی شما را فریب می دهند

فیک (Fake) در زبان انگلیسی، تقلبی و جعلی معنا می دهد و همانطور که گفته شد بسیاری از کانال های تلگرامی برای افزودن به اعتبار خود و ایجاد اعتماد برای ورود افراد جدید و البته واقعی از اعضای جعلی برای نشان دادن تعداد عضویت کانال خود بهره می برند و عموما هم برایشان مهم نیست کیفیت اعضا چگونه باشند، اینگونه است که به وجود اعضای تقلبی در کانال ها اصطلاحا ممبر فیک گفته می شود.

اعضای جعلی یا همان ممبرهای فیک، راه حلی آسان برای صاحبان کانال های خرید و فروش در شبکه های اجتماعی به خصوص شبکه اجتماعی تلگرام است. کافی است در یکی از مرورگرهای کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود کلیدواژه هایی نظیر "افزایش ممبر تلگرام"، "ممبر فیک تلگرام"، "افزایش ممبر فیک"، "دانلود نرم افزار افزایش ممبر فیک" و نظایر اینها را جستجو کنید تا سایت های بیشماری برای رسیدن به هدفتان باز شود که هر یک حاوی اطلاعاتی است که گاه یکدیگر را نقض می کنند! گرچه در اخرین بروز رسانی پیام رسان تلگرام که در چند روز گذشته اتفاق افتاد،مدیران تلگرام اقدام به حذف تعداد بسیار زیادی از اعضاء تقلبی کانالهای مختلف کردند درنهایت می توان با قاطعیت عنوان کرد که خرید ممبر فیک تنها هدر دادن پول و سرمایه و پرکردن جیب سودجویان در این زمینه است.

همانطور که گفته شد حضور اعضای جعلی در کانال های تلگرامی امری عادی شده است و تنها برای نمایش تعداد اعداد به منظور جذب دیگر کاربران صورت می گیرد، البته این امر شبکه اجتماعی تلگرام را که به یکی از پرکاربردترین شبکه های پیام رسان در کشور ما تبدیل شده است به بازار سیاهی برای خرید و فروش اعضای جعلی مبدل کرده، به گونه ای که رقابت قیمتی برای فروش اعضای به راه افتاده است.

سودای کسب و کاری پر سود که محقق نمی شود/ اعضای جعلی شما را فریب می دهند

قیمت های فروش فیک ممبرها گاه از پنج هزار تومان با 100 ممبر آغاز و تا 120 هزار تومان با پنج هزار ممبر نیز می رسد و صاحبان کانال های تلگرامی از آنجایی که می پندارند تعداد اعضای کانالشان سندی بر افزایش میزان درآمد آنها می باشد گاه با پرداخت هزینه هایی فراتر از عرف اقدام به خرید این بسته ها می کنند، در این میان بماند که افراد سود جو نیز نهایت استفاده از این فضا را به نفع خود میبرند.

برخی از سایتهایی که اقدام به فروش ممبر می کنند تعرفه های بسیار پایینی برای این کار دارند و برخی دیگر تعرفه های نسبتا بیشتری ولی سوالی که اینجا مطرح می شود این است که این سایتها با قیمت 33 زهارتومان چگونه می توانند هزار نفر عضو واقعی را جذب کانال کانالهای سفارش دهنده ممبر کنند؟

آیا اصلا ممکن است؟

قطعا چنین کاری ممکن نیست چراکه هزینه جذب هزار نفر ممبر واقعی بسیار بیشتر از این مبالغ می تواند باشد پس پیشنهاد می شود گول قیمت پایین اینگونه سایتها را نخورید چرا که تنها چیزی که نصیب شما خواهد شد تعدادی ممبر فیک بی ارزش است.

ممبر واقعی
این سوء استفاده ها و ریزش افراد از کانال ها در برهه ای به گونه ای مشهود شد تا عده ای دیگر برای بهره مندی از فضای بوجود آمده در تبلیغات خود بر عدم ریزش اعضا تاکید کنند و از جملاتی با عنوان افزایش ممبر تضمیمی استفاده کردند و این ترفند موجب شد تا متقاضیان به سمت این تبلیغات سرازیر شوند.

ممبر واقعی
سودای کسب و کاری پر سود که محقق نمی شود/ اعضای جعلی شما را فریب می دهند

اما به راستی خریداران بسته های افزایش عضو با پولهایی که به فروشندگان می پردازند به سودهای بالایی در فروش خود می رسند و آیا این نوع بازاریابی در فضای مجازی سود آور است؟ به طور قطع کسب درآمد با اعضای جعلی امکان پذیر نیست و وجود تعداد اعضای بسیار در کانال تلگرامی نمی تواند دلیلی برای موفقیت در فروش و کسب و کار باشد زیرا فروش محصول نیازمند حضور افراد واقعی است و به دلیل اینکه ممبرهای فیک هیچگونه فعالیتی در کانال ها ندارند احتمال بسیار می رود که کانال تلگرامی از بازدید مناسبی نیز برخودار نباشد از سویی دیگر راه های متعددی وجود دارد تا کاربران واقعی بتوانند جعلی بودن تعداد اعضای کانال های تلگرامی را تشخص دهند پس به راحتی متوان نتیجه گرفت که هزینه برای خرید بسته های افزایش عضو شاید در ابتدا مسکنی برای جذب افراد به کانال های تلگرامی باشد اما درمانی برای افزایش میزان فروش و کسب درآمد بیشتر نخواهد بود.

مدیر گروه مشاورین برتر که یکی از مراکز با سابقه و مجاز فعال در زمینه طراحی سایت، افزایش فروش و اخیرا افزایش ممبر کانال های تلگرامی است معتقد است که مهمترین عامل در متضرر شدن افراد برای خرید ممبر، اطلاع کم و شناخت پایین این افراد از قوانین تلگرام و ممبرهای فیک می باشد چراکه با کسب کمی آگاهی می توان ممبر فیک را از واقعی تشخیص داد و از صرف هزینه نابجا و هدر دادن منابع و سرمایه مالی خود پرهیز کرد گرچه تبلیغات افراد و سایتهای سودجو آنقدر جذاب و گول زننده هستند که افراد کم اطلاع، براحتی جذب اینگونه مراکز می شوند.

قابل ذکر است که گروه مشاورین برتر برای آموزش و کمک به مدیران عموم کانالهای تلگرامی تاکنون اقدام به تهیه چندین مطالب اموزشی در زمینه معرفی، شناخت و راههای افزایش ممبر واقعی کانالهای تلگرام ارائه داده است که افراد و مدیران کانالها می توانند با مطالعه اینگونه مطالب، کسب و کار خود را در تلگرام رونق ببخشند.

برای مشاهده چند عنوان از این اموزشها کلیک کنید


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان