متاسفانه این روزها شاهد هستیم که جوانان و نوجوانان بدون اطلاه از قباهت کاری که انجام می دهند دست به اعمالی می زنند که در جامعه ما بسیار شرم آور و ضد اخلاقی است البته بسیاری از این افراد که در فضای مجازی فعال هستند تصور می کنند که فعالیتهای انها قابل رهگیری نیست.

تعطیلی کانال تلگرام 18+ ساله ها

طبق امار حدود بیست میلیون کاربر ایرانی تنها در پیام رسان تلگرام و تعداد بسیاری زیادی نیز در سایر شبکه ها و پیام رسانهای مختلف عضو هستند برخی از این افراد بدون دانسته یا ندانسته دست به اعمالی می زنند که ممکن است زندگی و آینده انها را برای همیشه دستخوش تغییرات شومی بکند.

دو جوان که از طریق یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به انتشار مطالب غیر اخلاقی کرده بودند توسط ماموران پلیس فتای شهرستان "کاشان" دستگیر شدند.
کانال مستهجن 18 ساله‌ها! +عکس

سرهنگ کاراگاه "مهدی پور غلامحسین " فرمانده انتظامی شهرستان کاشان گفت: درپی رصد کارشناس پلیس فتا در فضای مجازی و گزارشات مردمی مبنی براینکه فرد یا افراد ناشناسی در یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به ساخت کانال با محتوای غیر اخلاقی کرده و فیلم و تصاویر مستهجن ارسال می کند بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتای شهرستان "کاشان" قرارگرفت.

این مقام انتظامی عنوان کرد: با انجام تحقیقات تخصصی نهایتا دو جوان 18 ساله شناسایی ودستگیرشدند.

 وی افزود: این دو متهم هنگامی که با قرائن و دلایل پلیس روبرو شدند به بزه انتسابی اعتراف کردند.

 سرهنگ پورغلامحسین در پایان به تمامی افرادی که به هر نحو اقدام به انتشاریا تولید محتوای غیر اخلاقی در محیط مجازی می کنند هشدار داد و اعلام کرد: بر اساس قانون جرائم رایانه ای هر کس بوسیله سامانه های رایانه ای و فضای مجازی موجبات انتشار تصاویر مبتذل و مستهجن را فراهم کنند مجرم شناخته شده و برابر قانون مجازات خواهند شد.