زمان توبد هر فردی بر اساس روز ماه و سال تولد وی دارای عددی می باشد که به آن عدد تولد گوییم. این عدد تولد بر اساس روش خاصی به دست می آید که آن را توضیح خواهیم داد.شخصیت شناسان بر این عقیده می باشند که عدد تولد هر فرد با شخصیت و راهی که می رود مرتبط است.در این مطلب به رابطه عدد تولد و شخصیت شناسی پرداخته ایم.

راز تولد و اعداد

محققان مشخص کرده اند که تاریخ تولد هرکسی با یکی از اعداد، بصورت مشخص رابطه مفهومی خاصی دارد بسیاری از رمالان و طالع بینان از گذشته تا به امروز هم از اعداد ، حروف و تاریخ تولد افراد می توانستند طالع آنها را بخوانند حروف ابجد بصورت مشخص با اعداد سروکار داشته و طالع بینان توسط رمل و اسطلاب و حروف ابجد، می توانستند بین تاریخ تولد، نام پدر و مادر و خود فرد، مفاهیم خاصی را بیان کنند.

آیا عدد تولد خود را می دانید؟ برای اینکه بتوانید عدد تولدتان را بدست آورید به مثال زیر توجه کنید :

فرض می کنیم که شما متولد 29 اردیبهشت 1360هستید. اردیبهشت، ماه دوم (2) سال است پس :

5=1+4=14=1+9+3+1=1391=1360+2+29

شماره تولد 5 است و اکنون می توانید آنچه راکه مربوط به این شماره است با خود مطابقت دهید!

**  تفسیر اعداد:


یک ها خالق و مبتکر:

گفته می شود ”یک” ها پایه و اساس زندگی هستند. همیشه عقاید جدید و بدیع دارند و این حالت در آنها طبیعی است. همیشه دوست دارند تمامی کارها و مسائل بر حول محوری که آنها می گویند و تعیین می کنند در گردش باشد و چون مبتکر هستند، گاهی خود خواه می شوند.
با این حال ”یک” ها بشدت صادق و وفادارند و به خوبی مهارتهای سیاسی را یاد میگیرند . همیشه دوست دارند حرف اول را بزنند و غالبا رهبر و فرمانده هستند، چون عاشق این هستند که ”بهترین” باشند .
در استخدام خود بودن و برای خود کار کردن بزرگترین کمک به آنهاست ولی باید یاد بگیرند عقاید دیگران ممکن است بهتر باشد و باید با رویی باز آنها را نیز بشنوند.
 

دو ها پیام آور صلح :

”دو” ها سیاستمدار به دنیا می آیند ! از نیاز دیگران خبر دارند و غالبا پیش از دیگران به آنها فکر می کنند.
اصلا تنهایی را دوست ندارند . دوستی و همراهی با دیگران برایشان بسیار مهم است و می تواند آنها را به موفقیت در زندگی رهنمون سازد. گفته می شود افرادی که عدد تولدشان دو می باشد عموما طالب صلح و دوستی بوده و رابطه خوبی با سایرین برقرار می سازند.
اما از طرف دیگر ، چنانچه در دوستی با کسی احساس ناراحتی کنند ترجیح می دهند تنها باشند.از آنجایی که ذاتا خجالتی هستند باید در تقویت اعتماد به نفس خود تلاش کنند و با استفاده از لحظه ها و فرصت ها آنها را از دست ندهند.


سه ها قلب تپنده زندگی و دارای شخصیت های محبوب :

” سه ” ها ایده آلیست هستند،با شخصیت بسیار فعال،اجتماعی،جذاب،رمانتیک وبسیار بردبار و پر تحمل .خیلی کارها را با هم شروع می کنند اما همه آنها را پیگیری نمی کنند.
دوست دارند که دیگران شاد باشند و برای این کار تمام تلاش خود رابه کار می گیرند. بسیار محبوب اجتماعی و ایده آلیست هستند اما باید یاد بگیرند که دنیا را از دید واقعگرایایه تری هم ببینند.
 

چهار ها محافظه کار، ترسو  :

”چهار” ها شخصیت بسیار حساس و سنتی هستند. افرادی که عدد تولدشان به چهار ختم می شود عموما برای اینکه کاری را بخواهند انجام دهند مدت زیادی را به حساب و کتاب می پردازند و درنهایت هم ممکن است از خیر آن کار بگذرند در خرید نیز به همین شیوه رفتار می کنند. آنها عاشق کارهای روزمره، روتین و پیرو نظم و انضباط هستند و تنها زمانی وارد عمل می شوند که دقیقا بدانند چه کاری باید انجام دهند.
به سختی کار و تلاش می کنند. عاشق طبیعت و محیط خارج از خانه هستند. بسیار مقاوم و با پشتکار هستند. اما باید یاد بگیرند که انعطاف پذیری بیشتری داشته و با خود مهربانتر باشند.


پنج ها ناهماهنگ با جماعت :

”پنج” ها شخصیت جهانگرد دارند و کنجکاوی ذاتی، خطر پذیری و اشتیاق سیری ناپذیر آنها به جهان هستی و دیدن محیط اطراف خود،غالبا برایشان درد سر ساز می شود.
آنها عاشق تنوع هستند ودوست ندارند مانند درخت در یک جا ثابت بمانند. تمام دنیا مدرسه آنهاست و در هر موقعیتی به دنبال یادگیری هستند. سوالات آنها هرگز تمام نمی شود.
آنها به خوبی یاد گرفته اند که قبل از اقدام به عمل، تمامی جوانب کار را سنجیده و مطمئن شوند که پیش از نتیجه گیری ،تمامی حقایق را مد نظر قرار داده اند.شش ها رمانتیک و احساساتی :

” شش” ها شخصیت ایده آلیست دارند و زمانی خوشحال می شوند که احساس مفید بودن کنندعاشق پیشگانی ذاتی که شخصیتی احساسی و ارام دارند.
یک رابطه خانوادگی بسیار محکم برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اعمالشان بر تصمیم گیری هایشان موثر است و آنها حس غریب برای مراقبت از دیگران و کمک به آنها دارند.
بسیار وفادار و صادق بوده و معلمان بزرگی می شوند. عاشق هنرو موسیقی هستند. دوستانی صادق و در دوستی ثابت قدم هستند.
”شش” ها باید بین چیزهایی که می توانند آنها را تغییر دهند و چیزهایی که نمی توانند، تفاوت قائل شوند.

 

هفت ها عاقل و خردمند :

”هفت” ها شخصیت جستجو گر دارند. آنها همیشه به دنبال اطلاعات پنهان و مخفی بوده و به سختی اطلاعات به دست آمده را با ارزش حقیقی آن می پذیرند. مسائل را به شیوه خود سنجیده و هر حرفی را باور نمی کنند اینگونه است که هر مسئله ای را خود باید بررسی کنند تا آن را قبول کنند.
احساسات هیچ ارتباطی با تصمیم گیری های آنها ندارد. با اینکه در مورد همه چیز در زندگی سوال می کنند اما دوست ندارند مورد پرسش واقع شوند و هیچگاه کاری را ابتدا به ساکن با سرعت شروع نمی کنند و شعار آنها این است که به آرامی می توان مسابقه را برد.
آنها فیلسوفهای آینده هستند؛ طالبان علم که به هر چه می خواهند می رسند و سوال بی جوابی ندارند . مرموز هستند و در دنیای خودشان زندگی می کنند و باید یاد بگیرند در این دنیا چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی نه!


هشت ها آدم کله گنده :

”هشت ” ها حلال مشکلات هستند. اساسی و حرفه ای سراغ مشکل رفته و آن را حل می کنند. قضاوتی درست دارند و بسیار مصمم هستندو طرحهاو نقشه های بزرگی دارند و دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند.
مسوولیت افراد را بر عهده می گیرند و مردم را با هدف خاص خود می بینند. با شرایط ویژه ای این امکان رابه وجود می آورند که دیگران همیشه آنها را رئیس ببینند.


نه ها اجرا کننده و بازیگر :

”نه ” ها ذاتا هنرمند هستند . بسیار دلسوز دیگران و بخشنده بوده و آخرین پول جیب خود را نیز برای کمک به دیگران خرج میکنند.
با جذابیت ذاتی شان اصلا در دوست یابی مشکلی ندارند و هیچ کـس برای آنها فرد غریبه ای به حساب نمی آید.
در حالات مختلف شخصیت های متفاوتی از خود بروز می دهند و برای افرادی که اطرافشان هستند شناخت این افراد کمی دشوار به نظر می رسد .
آنها شبیه بازیگرانی هستند که در موقعیت های مختلف رفتارهای متفاوتی نشان می دهند. افرادی خوش شانس هستند اما خیلی وقتها از آینده خود بیمناک و نسبت به آن هراسان هستند.
آنها برای موفقیت باید به یک دوستی و عشق دو جانبه که می تواند مکملشان در زندگی باشد دست یابند.


برای شرکت در مسابقه چالش بزرگ

کلیک کنید

اهداء جوایز نقدی به سه نفر برتر