جزئیات مرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت الله هاشمی رفسنجانی به توصیه پزشکان از سالهای گذشته هفته ای دوروز را به ورزش شنا اختصاص می دادند آقای هاشمی رفسنجانی به مانند همه هفته های گذشته که به استخر کوشک واقع در مجموعه سعدآباد رفته بودند به حمله قلبی دچار شده و به علت نبود تیم پزشکی همراه، کمک های محافظین برای احیای قلبی ایشان مثمر ثمر نیوفتاده و ایشان یکساعت پس از رسیدن به بیمارستان شهدای تجریش، پیک حق را لبیک می گویند.

سکته قلبی هاشمی رفسنجانی در استخر 

آقای هاشمی رفسنجانی به توصیه پزشکان هفته ای دو روز را به شنا کردن در استخر کوشک واقع در مجموعه سعدآباد می پرداختند آیت الله هاشمی در روز رحلتشان داخل استخر سکته‌ می کنند، تا محافظان متوجه شوند و ایشان را بیرون بیاورند و سوار آمبولانس کنند، علائم حیاتی از بین رفته بود.
دلیل درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

به نقل از  مجله فرهنگی خبری نفس های سرکش، خبرگزاری مهر به نقل از جهان نیوز نوشت: استخر کوشک واقع در مجموعه سعد‌آباد است که هفته‌ای 2 روز آقای هاشمی آنجا می‌رفته است و با توجه به تسلط وی به شنا، به صورت انفرادی و در غیاب محافظان شنا می کردند.بنابر اطلاعات خبرنگار جهان، پس از سکته آقای هاشمی، تیم همراه وی از طریق آمبولانس به بیمارستان خبر می‌دهند و توصیه‌هایی که پزشکان بیمارستان گفته بودند، عمل می‌کنند. متاسفانه در این روز تیم پزشکی آقای هاشمی رفسنجانی همراه ایشان نبوده اند.

به محض اینکه به بیمارستان می‌رسند حدود یک ساعت تلاش می‌کنند ایشان را برگردانند ولی متاسفانه موفق نمی‌شوند.