حضور سید مهدی میرداماد مداح مشهور و سرشناس اهل بیت (ع) با لباسی قرمز در استادیوم فوتبال، تب کوری خوانی در بین هواداران دو تیم را بالا برد سید مهدی میرداماد گفته است که هوادار تیم پرسپولیس است و این تیم را بسیار دوست دارد میرداماد تنها به استادیوم نیامده بود و پسرش نیز به همراه او به تماشای فوتبال آمده بود.

حضور سید مهدی میرداماد در استادیوم فوتبال

طبق آمار اعلام شده، ظاهرا بیشتر افراد مشهور و سرشناس کشور، هوادار تیم پرسپولیس هستند و این تیم را دوست دارند فوتبال بسیار زیبای پرسپولیس باعث شده که سرشناس ترین افراد کشور جذب پرسپولیس شوند علاوه بر بازی زیبای تیم پیروزی، بازی جوانمردانه و اخلاق پهلوانی سرخ پوشان می باشد این تیم از جایگاه مردمی بسیار مستحکمی برخوردار بوده و عاشقان بسیار زیادی بازیهای تیم پیروزی را دنبال می کنند.

تیم پرسپولیس، بی گمان بهترین تیم فوتبال کشورمان و البته آسیا می باشد پیروزی با اختلاف بسیار زیادی از سایر تیم های داخلی، دارای بازی زیبا، و حرفه ای می باشد. البته استقلال نیز تعدادی هوادار دارد اما در مقابل خیل عظیم هواداران پرسپولیس، آنقدرها به چشم نمی آیند.

هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال امروز با انجام 7 دیدار آغاز شد که با حاشیه هایی همراه بود.

پرسپولیس - نفت تهران 

پس از ورود تیم نفت به زمین بازیکنان این تیم به جز علی رضا بیرانوند و سید جلال حسینی که از سوی هواداران پرسپولیس مورد تشویق قرار گرفتند، هو شدند. 
 
شایعاتی وجود دارد که هواداران پرسپولیس به علی رضا منصوریان سرمربی نفت فحاشی می کردند. همه مردم فهیم کشورمان آگاه هستند که بازیکنان و هواداران تیم پرسپولیس به بازی جوانمردانه معتقد بوده و هواداران این تیم نیز تنها برای دیدن یک بازی زیبا به استادیوم می آیند و نتیجه بازی آنقدرها هم برایشان اهمیت ندارد.
 
وحید شیخ ویسی و سیامک کوروشی که با تصمیم منصوریان در این بازی جایی در ترکیب نفت ندارند همراه با این تیم به رختکن نرفتند. 
  
حدود 50 هوادار استقلال برای حمایت از نفت به ورزشگاه آمده اند که این امر منجر به کری خوانی شدید هواداران سرخابی ها شده است. 
 
مهدی میرداماد مداح معروف کشورمان با پیراهن قرمز به همراه پسر خود که لباس پرسپولیس را به تن داشت، چند دقیقه ای در جایگاه خبرنگاران حاضر شد.  
   
جایگزینی سیامک کوروشی به جای علی رضا عزتی کاپیتان نفت در آخرین لحظان اعلام این ترکیب، از نکات جالب توجه ترکیب نفتی ها بود.

خرابی تلویزیون جایگاه خبرنگاران مشکلات زیادی را برای خبرنگاران به وجود آورده بود.
   
موسی سلامت جانباز هوادار پرسپولیس همراه با نوه خود در کنار نیمکت سرخ پوشان حضور داشت. 

تعدادی هوادار خارجی از کشورهای کرواسی و ژاپن برای تشویق پرسپولیس به ورزشگاه آمده بودند. 

در دقیقه 21 بازی و پس از صحنه مشکوکی که روی علی علیپور در محوطه جریمه نفت رخ داد، منصوریان دست خود را به نشانه ادامه بازی به سمت هواداران پرسپولیس تکان داد. 

هادی نوروزی در دقیقه ٢٤ تشویق شد. 

در دقیقه 31 سوشا مکانی در هنگام زدن ضربه کرنر پرسپولیس از هواداران خواست که با شدت بیشتری سرخ پوشان را تشویق کنند. 

در دقیقه 34 پس از جر و بحث منصوریان با بازیکنان پرسپولیس روی یک خطا، هواداران این تیم با شعار (حسن کچل) سرمربی نفت را خطاب کردند. 

وقت کشی های که بیرانوند انجام می داد باعث عصبانیت هواداران شده بود.

قطع شدن اینترنت جایگاه خبرنگاران در اواخر نیمه اول مشکلات زیادی را برای خبرنگاران به وجود آورد. 

در دقایق پایانی نیمه اول بین منصوریان و ماریچ درگیری لفظی به وجود امد. 

پس از گل استقلال به سایپا، هواداران این تیم که به حمایت نفت امده بودند، تیم خود را تشویق کردند اما هواداران پرسپولیس آن ها را هو کرده و علیه آبی پوشان شعار دادند .

هواداران پرسپولیس به گمان گلزنی سایپا به خوشحالی پرداختند اما به اشتباه خود پی بردند. 

البته لحظاتی بعد با گل علی قلی زاده به آبی پوشان ورزشگاه آزادی به مرز انفجار رسید.

پس از توقف بازی در دقیقه 74 به دلیل آسیب دیدگی وحید حمدی نژاد مدافع نفت، هواداران پرسپولیس منصوریان را "ضد فوتبال" خطاب کردند.

هواداران پرسپولیس که در ابتدای بازی بیرانوند را تشویق می کردند، در لحظات پایانی بازی علیه وی شعار دادند. 

پس از گل وحید امیری هواداران استقلال با شعار "داش علی منصوریان" سرمربی نفت را تشویق کردند.

پس از گل ارسلان مطهری علی چینی به سمت استقلالی های حاضر در ورزشگاه دوید و شادی خود را با آن ها تقسیم کرد که این امر با واکنش هواداران پرسپولیس مواجه شد.

محمود خوردبین پس از پایان بازی نای بلند شدن از نیمکت سرخ پوشان را نداشت.

هواداران پرسپولیس به شدت نسبت به عملکرد زرگر داور بازی و سوشا مکانی اعتراض داشتند.

سایپا - استقلال

محسن کریمی با وجود اینکه در لیست 18 نفره استقلال قرار ندارد با این حال به همراه تیم در رختکن حضور داشت. مشخص نیست که علی کرمی وقتی به بازی گرفته نمی شود، چرا باید در رختکن حضور داشته باشد امیدواریم در فصل بعدف باشگاه مناسبی علی کریمی این بازیکن ارزشمند کشورمان را به بازی بگیرد.

بازیکنان سایپا در چند صحنه خطاهای خشنی روی استقلالی هاانجام دادند اما داور به آنها کارت زرد نشان نداد و همین موضوع باعث عصبانیت آنها شد.

شانس با انها یار بود و بعد از گل پروپجیچ مظلومی برای اولین بار در این فصل از فرط خوشحالی به وسط زمین تختی رفت.
او از شدت خوشحالی نمی دانست که باید چه کند
صبا - سیاه جامگان

با وجود رایگان اعلام شدن تماشای این مسابقه استقبال زیادی از آن به عمل نیامده بود؛ همزمانی تمام مسابقات لیگ برتر عامل اصلی حضور کمرنگ تماشاگران قمی در این بازی می‌باشد.

به دلیل همرنگ بودن پیراهن علی دایی با بازیکنان سیاه جامگان او با کاور نارنجی‌رنگ شماره 6 کنار زمین حضور داشت و با تیپی متفاوت ظاهر شد.

همانند چهار بازی اخیر صبا پیام صادقیان جزء لیست 18 نفره این تیم قرار نگرفته بود.

سیاه جامگان دقیقه 33 گلزنی کرد اما کمک اول رضا کرمانشاهی اعتقاد به آفساید این گل داشت.

علی دایی که نیمه اول با کاور کنار زمین بود در نیمه دوم با تیشرت طوسی رنگ تیمش را هدایت می‌کرد.

عدم اعلام خطا به سود صبا با اعتراض شدید علی دایی به کرمانشاهی داور مسابقه همراه بود.

تراکتورسازی - ملوان

در حالی که هواداران تبریزی امروز استقبال خوبی از بازی تیمشان در تبریز انجام ندادند، تعدادی از هواداران ملوان با چند دستگاه اتوبوس خود را به تبریز رساندند.

بارندگی شدید و هوای سردی که امروز در تبریز حاکم بود باعث شد تا هواداران تراکتورسازی از این بازی استقبال گرمی نکنند.

بازیکنان تیم تبریزی که انتظار داشتند هواداران این تیم از این بازی به دلیل اهمیت کسب سهمیه آسیایی استقبال کنند پس از دیدن سکوهای خالی ورزشگاه یادگار امام متعجب و شوکه شدند. 

فرزاد حاتمی پس از باز کردن دروازه ملوانی ها اقدام به شادمانی نکرد و بازیکنان شادمان تراکتورسازان را تشویق به آرامش می کرد.

در ابتدای بازی نیز با به دست گرفتن بنرهایی برای ادای دین به مرحوم اولادی به میدان آمدند. 

ملوانی ها در این بازی با بازوبند مشکی بر بازو به بازی می پردازند. 

در دقیقه 30 بازی و پس از پرتاب اوت ملوانی ها در محوطه حریف، درگیری اندکی بین اخباری و رافخایی صورت گرفت.

در دقیقه 32 بازی نیز در صحنه ای روبروی دروازه ملوانی ها، تبریزی ها معتقد بودند توپ به دست بازیکنان حریف برخورد کرده است و داور باید اعلام پنالتی می کرد.

فرزاد حاتمی پس از به ثمر رساندن گل دوم خود و تیمش، اقدام به بوسیدن تصویر یکی از شهدای حرم کرد.

پس از خوشحالی نکردن حاتمی پس از به ثمر رساندن گل هایش، سروش رفیعی هم پس از گلزنی اقدام به شادمانی نکرد.

سپاهان - گسترش فولاد

دو توریست اروپایی که به اصفهان سفر کرده اند در ورزشگاه فولادشهر حضور پیدا کردند تا بازی را تماشا کنند. رسول خوروش سرپرست سپاهان این دو توریست را راهی جایگاه ویژه ورزشگاه کرد و البته به آنها اعلام کرد چون کارت مربیگری ندارند نمی توانند تصویر برداری کنند.

در دقیقه 6 مسابقه محمدرضا خلعتبری دچار آسیب دیدگی شد که پس از خروج چند ثانیه ای از زمین مداوا شد و به زمین برگشت.

ایگور استیماچ، سرمربی مستعفی سپاهان در کنار اصغر باقریان، مدیرعامل باشگاه در vip مشغول تماشای بازی است.

رسول نویدکیا پس از اینکه تابلوی تعویض بالا رفت و فهمید پاپی باید جایگزین او شود، ناراحتی را کتمان نکرد و بدون اینکه با مربیان تیم دست بدهد، روی نیمکت نشست.

پس از گل سپاهان برخی تماشاگران این تیم که نزدیک جایگاه ویژه نشسته بودند با طعنه به سمت استیماچ اشاراتی داشتند که با واکنش مثبت این مربی همراه شد!

فونت شماره پیراهن‌های 10 و 70 گسترش فولاد شبیه هم بود و این امر باعث شده بود خبرنگاران در تشخیص 2 بازیکن با مشکل مواجه شوند.

رسول نویدکیا پس از بالا رفتن تابلوی تعویض از سمت دیگر از زمین خارج شد و با بازیکن تعویضی دست نداد.

اواسط نیمه دوم در هر 2 سمت ورزشگاه بین هواداران سپاهان درگیری نسبتاً شدیدی پیش آمد که با دخالت نیروزی انتظامی به پایان رسید.

تماشاگران سپاهان روی پنالتی اعلام شده برای گسترش فولاد و مربیان گسترش فولاد روی صحنه مشکوک پایان بازی به شدت به قضاوت سعید بخشی زاده معترض بودند.

فراز کمالوند در دقیقه 65 مسابقه بشدت نسبت به عملکرد داور مسابقه اعتراض کرد. در این لحظه محمد ابراهیمی روی زمین افتاد و سرمربی گسترش فولاد اعتقاد به ضربه پنالتی داشت.

استقلال خوزستان - راه آهن

تعدادی از هواداران فولاد برای حمایت استقلال خوزستان در ورزشگاه حاضر شده بودند.

پسیاوش بختیاری زاده سرمربی استقلال اهواز در ورزشگاه حاضر بود.
پدیده - ذوب آهن

گل محمدی با علم بر اینکه شانسی برای موفقیت نخواهد داشت، بازیکنانی مثل قاسم حدادی فر، وحید محمدزاده و مرتضی تبریزی را روی نیمکت نشاند.

علی حمام به علت مشکلات حقوقی از این بازی محروم است! او به مدیر برنامه هایش بدهکار است!

در حالی که ادعای همزمانی بازی وجود داشت با این حال، بازی پدیده وذوب آهن 2 دقیقه دیرتر از همه بازیها آغاز شد!