ازدواج در 13 سالگی

دخترها باید از 13 سالگی ازدواج کنند. حجت الاسلام قرائتی می گوید دخترها از 13 سالگی نیاز به شوهر دارند و بهتر است که از همین سنین ازدواج کنند. آقای قرائتی معتقد است که در ازدواج کردن باید عجله کرد ازدواج باید از سنین دبیرستان انجام شود سن ازدواج در کشورما بسیار بالا رفته است و این مشکلات زیادی را برای جوانان به وجود آورده است.

از 13 سالگی باید ازدواج کرد

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی می گوید که سن ازدواج در کشورما بسیار بالارفته و این مسئله باعث بروز مشکلات و ناهنجاریهای زیادی برای جوانان و اجتماع شده است وی معتقد است که دختران از 13 سالگی به شوهر نیاز دارند و باید از این سن به فکر ازدواج باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، گفت: در مسئله ازدواج باید عجله کرد و دختر و پسر باید ازدواج کنند. البته من با ازدواج دانشجویی مخالفم، بلکه ازدواج باید دبیرستانی باشد.
در ازدواج کردند باید عجله کنید

این مفسر قرآن کریم در همایش «وظیفه ما نسبت به قرآن» در شیراز سخنرانی می کرد، گفت: در برخی از جاها باید عجله کرد یکی از اینجاها ازدواج فرزندان است. زمانی که موقع ازدواج دخترمان است، باید برای آن عجله کرد نه اینکه بگوییم درسش تمام شود و بعد. برای پسر هم همین‌گونه است، بنابراین برای ازدواج و امورات خیر باید عجله کرد، زیرا شیطان وسوسه می‌کند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر اینکه درمان تمام مشکلات در قرآن وجود دارد، به برخی از آسیب‌های اجتماعی نظیر طلاق اشاره کرد و گفت:‌ در مسئله ازدواج باید عجله کرد و دختر و پسر باید ازدواج کنند. البته من با ازدواج دانشجویی مخالفم، بلکه ازدواج باید دبیرستانی باشد. زیرا دختران در سن ۱۳ سالگی شوهر می‌خواهند و آن کسی که او را خلق کرده، بهتر می‌داند که برای او چه چیزی بهتر است.

او با انتقاد از الگوبرداری از سبک زندگی غربی گفت: متأسفانه ما دل‌مان می‌خواهد که فتوکپی زندگی غربی داشته باشیم و آمار طلاق هم بالا نرود و این کار ما همانند بت‌پرستان است که با دستان خود بت می‌سازند و بعد مسحور آن می‌شوند؛ یعنی ما آداب و رسوم را خودمان درست کرده‌ایم و در آن مانده‌ایم.

قرائتی اظهار کرد: برخی می‌گویند فلان پسر کفو ما نیست، این کفو به چه معناست؟ در حالی که دختر عمه پیامبر(ص) با زیدی که برده بود ازدواج کرد. متأسفانه اکنون دختران ما لیسانس می‌گیرند، لذا شوهر دیپلم را قبول نمی‌کنند و منتظر پروفسور می‌مانند و چنین فردی هم نیست؛ در نتیجه سن ازدواج بالا می‌رود.

او با تأکید بر اینکه ازدواج باید آسان باشد، به بیان نکاتی درباره ازدواج از زندگی حضرت موسی(ع) که در قرآن کریم آمده است، پرداخت و گفت:‌ در مراسم‌ بله‌برون، آن پدر دختری که بهانه‌جویی نمی‌کند از صالحان است و همان صالحانی که در نماز به او سلام می‌دهیم.

قرائتی در بخش دیگری از صحبت هایش با یادآوری ضرب‌المثل چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است، گفت: اگر در فامیل ما کسی در فقر می‌سوزد، دادن صدقه به غریبه‌ها هیچ ارزشی ،ندارد لذا برای کار خیر باید ابتدا از روستا و شهر خود نیت کنیم چنانچه خداوند در قرآن کریم نیز خطاب به پیامبر می‌فرماید که به همسرت بگو و بعد به دختر بگو و بعد به نساءالمؤمنین؛ یعنی کار خیر را باید همین‌طور فاز به فاز توسعه دهیم.

پی نوشت مدیر وبلاگ
 در این مورد باید اضافه کنیم که دختر 13 ساله مگر تا چه اندازه درک و فهم شوهر داری را می داند یک نوجوان 13 ساله بی شک هیچ درک درستی از زندگی مشترک و همسر داری نداشته و با ازدواج در این سن و گذشت چند سال از زندگی مشترک و بلوغ فکری و جنسی، ممکن است که معیارهای او برای زندگی تغییر کند و این مسئله مشکلات بسیار بزرگتری را برای جوانان ایجاد خواهد کرد.

بسیاری از جوانانی که در سنین بسیار بالاتر ازدواج می کنند تنها پس از گذشت سالهای اولیه زندگی مشترکشان نسبت به ادامه مسیر زندگی مشترک دچار تردید شده و به خیل عظیم مطلقه ها در دادگاههای خانواده می پیوندند حال تصور کنید یک نوجوان 13 ساله تا چه اندازه می تواند استقلال فکری داشته و در مورد زندگی آینده خود تصمیم درستی بگیرد؟

نظر شما چیست؟ آیا 13 سالگی می تواند زمان مناسبی برای ازدواج باشد؟

 

منبع:جام جم آنلاین

 

لطفا نظر فراموش نشود