چگونه با قهوه موهایم را رنگ کنم؟

یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های حال حاضر جهان بدون شک قهوه می باشد که باعث سرحالی و شادابی می شود و استفاده از آن به عنوان رنگ مو مدت زیادی است که رواج پیدا کرده است.

قهوه، در موهای تیره، هایلایت قرمز و قهوه ای دلنشینی می‌سازد و می‌تواند موهای سفید را نیز بپوشاند. همچنین می‌توانید به وسیله یک مخلوط ساده قهوه که فاقد هر گونه مواد شیمیایی یا غیرطبیعی است، به موهایتان درخشندگی و شکل و قیافه ی جدیدی ببخشید.

 رنگ کردن موها با قهوه

دستورالعمل رنگ کردن مو با قهوه برای رسیدن به رنگی بسیار زیبا

1 - کاسه بزرگی را در سینک ظرفشویی بگذارید.

2 - قهوه ی خنک شده را در کاسه بریزید.

3 - موهایتان را کاملا شانه کنید.

4 - سرتان را در کاسه فرو ببرید، و از فنجانی برای آغشته کردن تمام موهایتان به قهوه استفاده نمایید.

5 - توسط انگشتانتان یا یک شانه، قهوه را از ریشه تا نوک موهایتان به خورد مو دهید.

6 - با استفاده از یک فنجان، 5 بار قهوه را از کاسه بیرون آورده و روی موهایتان بریزید.

7 - آب اضافی موهایتان را در سینک گرفته و خوب بچلانید.

8 - پیش از آبکشی موهایتان 15 دقیقه صبر کنید. می‌توانید موهایتان را به بالا جمع کرده تا از چکیدن قهوه جلوگیری کنید. اما موهایتان را در حوله یا روسری نپیچید، چرا که قهوه را به خود جذب می کنند.

9 - مویتان را آب کشی کرده، خشک نمایید و مثل همیشه مدل دهید.

 

نکات مهم در رنگ کردن مو با قهوه

دقت داشته باشید اگر از شست و شوی سرتان با قهوه، تفاوتی که توقع داشتید حاصل نشد، برای چندین روز متوالی این کار را تکرار کنید. برخی مواقع، رنگ‌های طبیعی تأثیر کم و لطیف تری دارند و باید چندین بار آن‌ها را به کار برد تا رنگ مطلوب به دست بیاید.

همچنین توجه داشته باشید که اگر موهای شما بلوند پلاتینه است، شست و شوی سرتان با قهوه می‌تواند تأثیری فوری داشته و موهایتان را خیلی زیبا کند. اما ابتدا این کار را با دسته ی کوچکی از موهایتان انجام دهید و نتیجه ی آن را ببینید و درصورتی که از نتیجه بدست امده رضایت داشتید می توانید تمام موهایتان را به این صورت رنگ نمایید.