یافته های تازه نشان می دهند مصرف روزانه هزار میلی گرم مکمل کلسیم می تواند طول عمر زنان را افزایش دهد.

  کلسیم ماده ای که پایداری و استحام استخوانها به وجود به اندازه آن در بدن وابسته است کلسیم، ماده غذایی ضروری برای سلامت استخوان ها است که معمولا در محصولات لبنی یافت می شوند.پژوهشگران با تجزیه و تحلیل اطلاعات چند مرکز بزرگ سنجش پوکی استخوان در کانادا تلاش کردند دوز مناسب کلسیم برای حفظ تندرستی و افزایش طول عمر زنان بیابند.البته از نظر روحی بسیاری از عوامل میتوانند باعث افزایش عمر خانم ها شوند.در اینجا به اختصار توضیح میدهیم.

امید به آینده و خوشبینی در زنان

یک پژوهش جدید که بتازگی و بر روی هزاران زن و مرد صورت گرفته است نشان می‌دهد که داشتن نگرش خوش‌بینانه به افزایش طول عمر در زنان کمک می‌کند.
محققان دانشگاه هاروارد دریافتند که در میان گروهی از 70،000 پرستار زن، 25٪ از آنها که نگرش خوشبینانه‌تری داشتند، 31٪  کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان قرار داشتند.

در این پژوهش، شرکت‌کنندگان خوش‌بینی را به عنوان اعتقاد به اینکه همه چیز در آینده به بهترین شکل انجام شده و اتفاق‌های خوب رخ خواهد داد تعریف کردند.
اریک کیم رهبر این پژوهش اظهار کرد: افراد خوشبین لزوما افراد شادی نیستند، اما همیشه به این موضوع ایمان دارند که در آینده همه چیز بهتر خواهد شد و اتفاقات خوب به وقوع خواهد پیوست.

مطالعات قبلی نیز نشان دهنده ارتباط بین‌ خوش‌بینی و کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی-عروقی بودند.
با این حال، به گفته محققان این پژوهش، این مطالعه یکی از اولین پژوهش‌هایی است که نشان می‌دهد خوشبینی همچنین با کاهش خطر مرگ ناشی از عفونت، بیماری‌های تنفسی و سرطان در ارتباط است.

این یافته‌ها نتیجه انجام یک پژوهش بر روی پرستاران بوده که پرستاران زن را از سال 1976 مورد بررسی قرار داده است.
تجزیه و تحلیل‌های آماری در این پژوهش ارتباط معنی‌داری بین افزایش سطح خوش‌بینی و کاهش خطرات ناشی از مرگ و میر را نشان داد.
افرادی که خوشبین‌تر هستند به طور کلی خواب بهتری داشته، بیشتر ورزش می‌کنند و عادات سالم‌تری برای مقابله با استرس دارند.

همه‌ این راهکارها رموزی است که افراد خوشبین برای داشتن عمر طولانی‌تر از آن استفاده می‌کنند.
این پژوهش جدید در مجله Epidemiology به چاپ رسیده است.