جنسی


بسیاری از همسران و بخاطر داشتن حجب و حیا، برای برقراری رابطه جنسی با همسر خود، چشم انتظار می مانند تا وی به طرفش دست دراز کرده و تمایل خود را به ایجاد این رابطه نشان دهد باید خاطر نشان کنیم که این رفتار شما درست نبوده و با توجه به شرایط روحی همسرتان می توانید هر زمان که نیاز به برقراری رابطه جنسی داشته باشید تمایل خود را ابراز دارید. مردان شیفته زنانی هستند که در برقراری این رابطه خوب عمل کرده و توانایی تحریک جنسی همسر خود را به شیوه ای مناسب دارا باشند. یکی از مهمترین اصول در این میان، حفظ رفتار اقواگرایانه همسر و پرهیز از رفتارهای زننده و مردگونه است.

 لازم نیست همیشه منتظر بمانید تا همسرتان درخواست رابطه جنسی کند، یا اولین حرکت را او انجام دهد! اگر واقعا رابطه جنسی بهتر و عمیق‌تری می‌خواهید، باید خودتان تغییرات لازم برای رابطه‌تان را به انجام برسانید.
به نقل از سایت سلام دکتر، مثلا وقتی می‌خواهید صبح با همسرتان خداحافظی کنید، حتما به او ابراز احساسات کنید. اگر همسرتان احساس کند که برای شما جذابیت خاصی دارد، خودبه‌خود خلق‌وخوی بهتری پیدا خواهد کرد و به شما نزدیک‌تر خواهد شد.


ضمن این‌که نباید مسائلی که به ذهن‌تان می‌رسد را پنهان کنید. اگر واقعا رابطه جنسی بیشتری می‌خواهید، باید به همسرتان بگویید و درباره این موضوع با هم صحبت کنید. فقط باید دقت کنید که اگر درباره مسئله‌ای با همسرتان بحث می‌کنید، نباید حالت تهاجمی به خودتان بگیرید، یا همدیگر را متهم کنید یا به همدیگر توهین کنید، چون منجر به تنش و ناراحتی خواهد شد.


گاهی اوقات هم مشکل این است که استرس‌های ناشی از کار یا جنبه‌های دیگر زندگی باعث می‌شوند که همسرتان نتواند عملکرد خوبی در رابطه جنسی داشته باشد. در این شرایط همسرتان به حمایت نیاز دارد و شما باید او را تشویق کنید تا کارهای لازم برای بهتر شدن وضعیتش را انجام دهد.