ثبت نام راهپیمایی

ثبت برای حضور در جمع رهپویان عتبات آغاز شده است عاشقان حسینی امسال نیز با پای پیاده به سمت کوی حرم عشق رهسپار خواهند شد مدیر کل سازمان حج و زیارت اعلام کرده است که متقاضیان ثبت نام برای حضور در راهپیمایی اربعین امسال، می توانند در این سایت مشخصات خود را ثبت کرده و با انجام هماهنگی های لازم در این راهپیمایی شکوهمند شرکت نمایند.

شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی


مدیرکل سازمان حج و زیارت اعلام کرد متقاضیان ثبت نام برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی امسال می توانند از هم اکنون ثبت نام کرده و مشخصات خود را برای ما ارسال نمایند.
وی در ادامه افزود: بر همین اساس متقاضیان با درج اطلاعات فردی خود و همراهان(هم‌گروهی‌ها) در سامانه سماح تاریخ تشرف و مرز خروجی خود برای عزیمت به کشور عراق را انتخاب می‌نمایند ضمن اینکه دو هزار و دویست دفتر مجاز زیارتی هم آماده ثبت نام متقاضیان هستند.

ثبت نام در کاروان پیاده روی اربعین حسینی امسال
نظافتی با بیان اینکه تنها افرادی می توانند ویزای اربعین دریافت و از مرز خارج شوند که در سامانه سماح ثبت نام کرده باشند، تصریح کرد: با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین، پوشش بیمه ای زائران اربعین اجباری بوده و ویزای اربعین برای کسانی صادر خواهد شد که تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار گیرند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت تاکید کرد: ثبت نام متقاضیان در سامانه سماح به صورت گروهی انجام می شود و فرد یا افراد زیر 5 نفر توسط دفاتر زیارتی به یک گروه تبدیل می شوند چنانچه در هر گروه لازم است فردی فعال و مسئولیت پذیر به عنوان سرگروه انتخاب شود چرا که پرداخت هزینه های سفر توسط سرگروه انجام می شود البته در صورت انصراف هریک از اعضای گروه، هزینه دریافتی به حساب سرگروه بازگردانده می شود.

وی اضافه کرد: متقاضیان پس از ثبت نام مقدماتی در سامانه سماح کد رهگیری دریافت می کنند و تأییدیه ثبت نام و کد رهگیری به صورت پیامک برای سرگروه ارسال می شود.

نظافتی یادآور شد: متقاضیان به هنگام ثبت نام از لیست دفاتر زیارتی موجود در سامانه سماح، نزدیکترین دفاتر را انتخاب می کنند تا مدارک خود را به آنجا تحویل دهند. همچنین لیست دفاتر مجاز زیارتی علاوه بر سایت سازمان حج و زیارت و مدیریت حج و زیارت استان ها، از طریق اطلاعیه های رسمی حج و زیارت استان‌ها در جراید منتشر می شود.

* تمدید مهلت ثبت نام اعزام های عرفه و عاشورا

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص روند ثبت نام برای اعزام به عتبات در مناسبت های عرفه و محرم گفت: مهلت ثبت نام زائرانی که قصد تشرف به عتبات عالیات در ایام عرفه و محرم(عاشورا و تاسوعا) را دارند تا روز یکشنبه تمدید شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 50هزار نفر برای اعزام در این ایام ثبت نام کرده اند، گفت: قرعه کشی از ثبت نام کنندگان پس از پایان مهلت ثبت نام انجام می شود، ضمن اینکه اعزام زائران از 13شهریور شروع می شود و تا 15آبان ادامه دارد.


برای ثبت نام در راهپیمایی عظیم و شکوهمند اربعین حسینی امسال بر روی " ثبت نام راهپیمایی " کلیک کنید


ثبت نام راهپیمایی