در بسیاری از کشورهاف افراد مشهور و ورزشکاران آنان را علاوه بر شغل و پیشه خود، در موسسه های خیریه و انجام امور انسان دوستانه می بینیم اما در کشور ما متاسفانه پی درپی خبرهای بسیار ناراحت کننده ای از افراد مشهور، ستارگان سینما و بخصوص فوتبالیستها می شنویم. آیا اینها همانهایی نیستند که باید الگوی رفتاری کودکان و نوجوانان مارا بسازند؟
پس از آنکه مهدی هاشمی‌نسب مدعی شد عده‌ای بدتر از مشروبات الکلی در فوتبال مصرف می‌کنند، امروز خبر تکان‌دهنده‌ای از ارتباط یک ستاره جنجالی فوتبال ایران با پسر دخترنما منتشر شد!
به گزارش گروه وب‌گردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ باورش سخت است اما منابع موثق می‌گویند یکی از فوتبالیست‌های سرشناس که پیش از این هم تا لبه تیغ منشوری شدن پیش رفته بود و پرونده اخلاقی داشت با یک «دوجنسه» ارتباط داشته است.

رابطه فوتبالیست با یک پسر دخترنما

خبرهای بسیار زننده و ناراحت کننده از برقراری رابطه نزدیک بین یکی از ستارگان فوتبال کشور و پسردخترنمایی در شبکه های اجتماعی در حال گسترش است که شنیدن آن، احساس تنفر هر فردی را از چنین روابط و افرادی برمی انگیزد اینگونه رفتار، به قاطعیت در دین مبین اسلام گناه کبیره خوانده شده و مجازات بسیار سنگینی برای آن مشخص شده است.
اگر چه نزدیکان این بازیکن می‌گویند او در دام این پسر دخترنما افتاده بود و پس از اینکه فهمید شخصی که در فضای مجازی با او آشنا شده و طرح رفاقت ریخته، پسر است، رابطه‌اش را با او قطع کرده اما برخی شهروندان مدعی هستند این بازیکن را حتی در خانه این شخص دیده‌اند!

این اولین باری نیست که از انحراف اخلاقی برخی اهالی فوتبال خبر می‌شنویم. پیش از این اواخر دهه 70 برخی بازیکنان جوان آن دوره از انحراف اخلاقی مردی حرف می‌زدند که در رده پایه‌ای مربیگری می‌کرد و دنبال بچه‌های مردم بود. بعدها شایعه شد یکی از سرمربیان جوان لیگ برتری هم گرفتار همین مشکل اخلاقی است؛ اتهامی که هیچ‌گاه تأیید نشد و فقط چند بازیکن که با این مربی به مشکل خوردند، ادعا کردند نمی‌توانند دلیل واقعی جدایی‌شان را بگویند، فقط می‌دانند مشکل‌شان فنی نبوده و نتوانستند خواسته‌های سرمربی را برآورده کنند!

کنار این خبرها، شایعاتی هم درباره مشکلات مشابه یک بازیکن مطرح دهه 70 و اوایل دهه 80 وجود داشت که در اردوهای تیم ملی انگشت‌نما بود و برای جلوگیری از برخی حواشی، عده‌ای از ملی‌پوشان حاضر نبودند با او هم‌اتاق شوند. همان دوره یک کمک‌مربی جوان هم که بعدها سرمربی مطرحی شد، فیلمی گرفت از تعرض به یک پدیده جوان و بعدها هر بار که این فوتبالیست با او به مشکل خورد، این مربی نسخه‌ای از آن فیلم را برایش فرستاد و گفت نگذار بگویم آن سال‌ها چه اتفاقی افتاد و ستاره را به سکوت وا داشت.

حالا تازه‌ترین برگ از این دفتر بی‌اخلاقی، همین شایعه رابطه بازیکن جنجالی با پسر دخترنما است؛ هر چند می‌گویند این بازیکن از همه چیز بی‌خبر بوده و در دام طرف افتاده اما به هر حال همین که ستاره‌ای در سطح اول فوتبال ما دنبال دوستی‌های اینترنتی و ارتباطگیری از طریق فضای مجازی است جای حرف دارد! ستارگان فوتبال کشور باید در شبکه های اجتماعی بدنبال برقراری رابطه باشند؟ این  عمل به خودی خود شرم آور است متاسفانه تمام استفاده بعضی از افراد از اینترنت، تنها چت کردن و وقت گذرانی در شبکه های مجازی می باشد اصلا اگر این فرد، پسر دخترنما نمی بود و به راستی یک دختر خانم می بود، بازهم کار شما بسیار ناپسند و گناهی نابخشودنی بوده است با این بهانه، کار زشت خود را با توجیهی قبیح تر خواسته اند پنهان کنند. متاسفانه در چنین شرایطی، فرزندان ما با شوروهیجان به تماشای مسابقات و برنامه های این افراد می نشینند و اینها را الگوی رفتاری خود می دانند . آیا افراد مشهور و ستارگان عرصه های مختلف هنری و ورزشی، نباید بیش از این مراقب رفتار و کردار خویش باشند؟

شاید باز هم عده‌ای بگویند وارد حریم خصوصی افراد نشوید و با مسائل فنی فوتبالیست‌ها کار داشته باشید اما باور کنید در مورد این افراد که شهرت دارند و الگوی نسل جوان هستند، تعریف حریم خصوصی فرق می‌کند.

شاید بهترین راه حل همان تشکیل دادسرای ویژه ورزش باشد، مرجعی که بتواند به تخلفات اینچنینی ورود کند و یا لااقل وجودش باعث شود این افراد مراقب رفتارهای اجتماعی خود باشند.

با بروز چنین خطاهای بزرگ و رسوایی عظیم از سوی این افراد، و با فروریختن بت الگویی آنها در برابر کودکان، نوجوانان و جوانان، ظزبه روحی سختی نیز به این این افراد وارد می شود.

آیا براستی باید بگوییم، این افراد نیز زندگی خصوصی خود را دارند و مختارند به هر روشی که می خواهند زندگی کنند و نباید در زندگی خصوصی انها  وارد شد؟

جدیدترین ها
سلفی ابوعزرائیل در بازار رضا  مشهد
نگرانی لئونارد دیکاپریو از وضعیت دریاچه ارومیه
خبر تکان دهنده رابطه ستاره لیگ برتری فوتبال با یک پسر دخترنما
جنجال رسوایی رابطه رایان گیگز با زن بردارش
بهشتی ترین نقطه ایران از نظر مهران مدیری