اشرف پهلوی

محمد رضا پهلوی، فرزند اخرین شاه مخلوع ایران در صفحه فیس بوک خود خبر از فوت عمه خود یعنی اشرف پهلوی داد.

محمدرضا پهلوی، خواهر دوقولویی به نام اشرف داشت اشرف رابطه نزدیک تری نسبت به دیگر خواهرش با پدرش یعنی رضاشاه داشت تا جایی که در اخرین روزهای حیات رضاشاه در موریس، اشرف نیز در کنارش بود و یا به مراتب به دیار وی می رفت. اشرف پس از خروج از ایران با ثروتی که در زمان انقلاب اسلامی از کشور خارج کرده بود در ویلای خود در امریکا و فرانسه زندگی می کرد.

اشرف پهلوی از دنیا رفت

 

رضا پهلوی فرزند محمد رضا شاه مخلوع در فیس بوک خود خبردرگذشت اشرف پهلوی عمه ی خود را اعلام کرد .به گزارش پارسناز خواهر شاه مخلوع ایران در سن 96سالگی در شهر مونت کارلو فرانسه مرد.اشرف پهلوی، خواهر دو قلوی محمدرضا پهلوی آخرین شاه ایران، روز پنجشنبه ۱۷ دیماه  در سن ۹۶ سالگی در مونت کارلوی فرانسه درگذشت.

 

رضا پهلوی در فیس رسمی خود با اعلام این خبر نوشته است: «از درگذشت عمه عزیزم، شاهدخت اشرف پهلوی، بسیار متاثر و متالم شدم. خاطرات بسیاری از دوران کودکی تا به امروز از ایشان برایم به یادگار مانده است.»

 

خسرو اکمل، مدیر سابق تشریفات دربار شاه در گفت‌وگو با بی بی سی تایید کرد که اشرف پهلوی بعد از ظهر پنجشنبه به وقت محلی به دلایل طبیعی درگذشت.

 خواهر شاه

اشرف پهلوی متولدچهارم آبان ماه سال ۱۲۹۸ هجری شمسی در محله سنگلج تهران به دنیا امد. وی خواهر دوقلوی محمد رضا شاه پهلوی بوده و پنج ساعت پس از تولد برادرش محمدرضا به دنیا آمد.

 

او در کودتای آمریکایی ٢٨ مرداد دست داشت و علاوه بر فساد اخلاقی و مالی مشهور به قاچاق مواد مخدر بود و در سال ۱۹۶۰ به اتهام قاچاق هروئین به ارزش ۲ میلیون دلار در فرودگاه ژنو بازداشت شد.

 

در خاطرات اسدالله علم، وزیر دربار شاهنشاهی آمده که ارتشبد فتح الله مین باشیان، در جلسه‌ای با وزیر دارایی پیشنهاد داده بوده که کمک مالی که به افسران ارتش می‌شده تا برای مداواهای خاص به خارج بروند افزایش یابد و در بحث بر سر این قضیه گفته بوده: “این کار اگر با هزینه‌های فسق و فجور والاحضرت اشرف (خواهرشاه) مقایسه شود مثل قطره‌ای در اقیانوس است”.

 

در گزارشی دربارهٔ فساد خاندان پهلوی می‌نویسد: «اخیراً رئیس یکی از بزرگترین بانکهای ایران به یکی از مقامات سفارت گفته که چندی پیش، توجه شاه را به یکی از معاملات اشرف جلب کرده‌بود. گفته بود اگر جزئیات این معامله علنی شود، بازتاب منفی خواهد داشت. شاه به این گزارش توجهی نکرد. رئیس بانک می‌گفت اگر کسی دیگر جز اشرف این کار را کرده بود، ده سال حبس می‌کشید.

 

“شهرام، پسر ارشد شاهدخت اشرف، در آن روزها به عنوان دلال و کارچاق‌کن شهره شهر بود. سازمان سیا معتقد بود، شهرام در برخی زمینه‌ها، راه مادرش را دنبال می‌کند و در تهران به عنوان کارچاق‌کن شهرت بدی پیدا کرده و در حدود بیست شرکت مختلف صاحب سهم است…

 

بی‌پرواترین و لاابالی‌ترین عمل او فروش آثار ملی و عتیقه‌های مملکت بود”.”شوکراس به نقل از پرویز راجی، آورده است که در هنگام انقلاب، شاه از خواهرش اشرف خواسته بود که کشورش را ترک کند، چرا که او به سمبل فساد و زیاده‌خواهی‌های خاندان پهلوی مبدل شده بود. دیوارها و کف اتاق‌های کاخ او که اخیراً نوسازی و تزئین شده بودند، کاملاً برهنه گشت. قالی‌ها و تابلوها بسته‌بندی شده و به یکی از خانه‌های اشرف (شاید در ژوان‌له‌پن، شاید به خانهٔ پسرش، شهرام در لندن، شاید به جزیرهٔ متعلق به او در سیشلز) منتقل شده باشد. پسر دیگرش، در یکی از شب‌های اکتبر ۱۹۷۸ که در کاخ مادرش شام را صرف می‌کرد، رو به تابلویی که هنوز به دیوار آویخته بود گفت: «این یکی را فراموش کرده‌اند بردارند”.

 نظر شما چیه؟

 

 

جدیدترین ها

بازی محمد رضا گلزار در یک فیلم هندی و در نقش جبار خان + عکس

جدیدترین عکس های بازیگران به همراه همسرانشان

عکس بدون حجاب رابعه اسکویی پس از پیوستن به شبکه GEM

جشن تولد همسر زیبای رضا صادقی + عکس

لباس 40 میلیون تومانی جنیفر لوپز

اقدام تلافی جویانه عربستان بر علیه ایران

.....................................................................................................................

 

 

دانلود پکیج آموزشی صفرتا 100 کسب درآمد از تلگرام
راههای افزایش ممبر
تضمینی....................................................................................................

 

 

جدیدترین ها

بهترین پوزیشن های برقراری رابطه جنسی

کشف موجود بنجامین باتن

بهترین روش های افزایش ممبر کانال تلگرام

درمان خود ارضایی یا جلق زدن

تجاوز وحشیانه شش مرد به دختر جوان + عکس

;کلاه برداری از علی صادقی